- jóga od základu a správně

  • Drahoslav Špok                                                                           REZERVACE

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
telefon: 602 767 670
cena - 150 Kč


Poprvé jsem se setkal s jógou už v pěti letech, kdy můj otec cvičil podle knížky a já ho napodoboval. V té době ještě nebylo tolik zdrojů a najít učitele jógy byl docela problém. Díky mé původní profesi maséra jsem se s jógou dále seznámil na cestách po Thajsku, kde jsem studoval Thajskou  jógovou masáž. Následně jsem navštěvoval různé lekce jógy ve Španělsku, kde jsem tři roky bydlel  a vyzkoušel si několik stylů s různými lektory. Postupně mě jóga zajímala více a více do hloubky a měl jsem potřebu jógu praktikovat každý den. Ale pořád jsem nevěděl,  jestli cvičím správně. Až on-line kurz Pavla Huba "Od začátku a správně" a následně jeho Učitelský program jógy mě přivedl na cestu Ashtanga vinyasa jógy a dnes je jóga mým každodenním rituálem a zároveň i obživou. Líbí se mi, že za tím vidím výsledky. Když se klienti zlepšují a když jim jóga pomáhá od různých zdravotních potíží, dává mi to smysl.

Kurzy a vzdělávání

Instruktor fitness
Sportovní a rekondiční masér
Thajská jógová masáž
Shiatsu
Instruktor jógy

Ashtanga vinyasa yoga

Ashtanga vinyasa yoga se může zdát jako trošku náročná jógová sestava i pro zkušené jogíny, ale z mé praxe mohu říci, že tento ucelený soubor cviků dává pevný základ každému cvičícímu. Ať už jde o úplného začátečníka nebo pokročilého. Dá se praktikovat více dynamicky nebo i relaxačně. Klade se důraz na pevnost, stabilitu, zapojení hlubokých stabilizačních svalů, koncentraci, dýchání a po pravidelném cvičení získáte sílu a flexibilitu. Jóga je především o pocitech v těle. Když si uvědomíte, jak jste byli v napětí na začátku a s jakou ladností a uvolněním pak procházíte jednotlivé pozice s odstupem času, zjistíte, že jóga je jen o trpělivosti a pravidelnosti a že už bez tohoto cvičení ani nemůžete být. Jóga není jen o protahování, ale taky o posilování a nakonec i o tom, umět se uvolnit, zklidnit mysl a být přítomen tady a teď.

Fit jóga

Při předcvičování jógy se držím principů a základních cviků z Ashtanga vinyasa yogy, ale lekci občas doplňuji o další cviky, tak aby hodina byla pestrá, zábavná a vhodná pro každého. Vždy ukazuji i jednoduché varianty cviků a mé lekce jsou založeny na tzv. adjustment (náprava v pozicích). Cvičící mají dostatečný prostor setrvat v pozicích déle, tak abych měl možnost je obejít, upravit a uvést je v pozici hlouběji do rozsahu, kam by se sami nedostali, aby zapojili ty správné svaly, vyvarovali se zbytečným chybám a mohli tak posunout své hranice dál.