Sedavé zaměstnání a bolesti zad mě donutily poohlédnout se po vhodném cvičení, které protáhne, posílí, stabilizuje a zrelaxuje mé tělo. Se spirální stabilizací jsem začala koketovat před sedmi lety. SS (SM) systém mě nadchl tak, že jsem začala navštěvovat školící středisko doktora Smíška v Praze a postupně si dělat certifikace – 1. A, B, C, D - cviky a manuální techniky, 2. A, B - bederní, krční a hrudní páteř, 3. A, B - horní a dolní končetina.

SM SYSTÉM

Stabilizační a Mobilizační systém neboli spirální stabilizace páteře českého lékaře MUDr. Richarda Smíška, má již za sebou již 40 let vývoje. Při tomto cvičení se najednou tělo posílí, stabilizuje, protáhne i zrelaxuje. Pomáhá koordinovat a stabilizovat chůzi. Je to velmi účinná metoda, která působí jako prevence proti bolesti zad, regeneruje meziobratlové ploténky, posílí břišní a zádové svalstvo a zlepšuje držení těla. Cvičí se se speciálními lany.

Cvičení je vhodné pro věkovou skupinu od 5 let do 100 let. Cvičit mohou děti, ženy, muži, senioři, těhotné, ale i vrcholoví sportovci – kompenzační trénink.
Je vhodné pro osoby s diagnózou výhřez meziobratlového disku, skoliózy, s bolestmi zad, hlavy a kloubů, s plochou nohou a vbočeným palcem.

Cvičí se v pohodlném oblečení a ponožkách. S sebou dobrou náladu a úsměv na tváří. Záda bolet nemusí.


KURZ

Kurz je určen začátečníkům. Každá lekce navazuje na tu předchozí. Postupně se budeme učit správnému držení těla za pomoci originálních lan pro SM systém MUDr. Smíška, podložek a tyčí. V zrcadlové tělocvičně odhalíte chyby, které děláte v běžném životě a na konci kurzu, ne jen, že vás tělo bude samo nutit správnému zacházení, ale pocítíte také úlevu od bolestí zad, šíje, kloubů, hlavy, karpálních tunelů a také předejdete jiným závažným potížím, jako jsou skolióza, výhřez meziobratlové ploténky a dalším problémům pohybového aparátu.

Lekce kurzu budou probíhat každé úterý od 18:00 do 19:00.
Cena kurzu je 1 200 Kč za 10 lekcí.
Startujeme 20. 10. 2020, končíme 22. 12. 2020. Vánoce tedy můžete prožít v o poznání větším klidu, nežli ty předešlé.
Rezervujte si své místo ZDE. Úhradu je potřeba provést na baru Squash centra nejpozději do 16. 10. 2020.

Pojďte do toho se mnou, bude to stát za to!

Vaše Vlaďka